Dny evropského filmu

Filmověvýchovná činnost:

projekce s lektorskými úvody, diskuze a besedy, workshopy a dílny, semináře, přednášky

Popis činnosti:

DEF je přehlídka zaměřená na nové filmy evropských kinematografií. První ročník se uskutečnil v roce 1994. Postupně se přehlídka rozrostla do Brna, Ostravy a dalších měst ČR.
 Cílem přehlídky je přinést přehledný obraz současného evropského filmu a poskytnout prostor pro představení i méně známých kinematografií malých států. Většina filmů je tak uváděna v české premiéře a některé posléze i vstupují do české distribuce. Filmové projekce jednotlivých ročníků doplňují odborné semináře pro filmové profesionály. Program je rozdělen do tematických sekcí:
 Národní liga – výběr filmů sestavený z kandidátů daných zemí navržených pro nominace na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.
 K věci – výběr filmů ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR vychází z tématu vyhlášeného Evropskou komisí pro aktuální rok. 
Best Of – výběr toho nejzajímavějšího, co vzešlo v horizontu posledních dvou let z kinematografie jednotlivých evropských zemí. Film&Music – zaměřeno na evropské filmy s tématem hudby, hudební filmy a hudební dokumenty.
 €Docs – výběr výjimečných evropských dokumentárních filmů, kterým sluší velké plátno. 
MEDIA – CESTA ČASEM – výběr filmů, jejichž distribuce v České republice byla v minulých letech podpořena programem Evropské unie MEDIA.

Kraj:

Hlavní město Praha

Klíčová slova:

festival, evropský film, národní kinematografie
 

Zaměření

audiovizuální tvorba, dokumentární film, hraný film

Cílové skupiny:

studenti SŠ (15 až 19 let), studenti VŠ, školy, učitelé, filmoví profesionálové, veřejnost, senioři, minority,  rodiče

Adresa:

Parléřova 17, 169 00 Praha 6

Rozsah působnosti:

Praha, Brno, Ostrava,  celostátní

Podmínky přihlášení AV díla:

Dramaturgický výběr.

Pravidelný termín konání akce:

duben

Jméno kontaktní osoby:

Barbora Golatová

Role kontaktní osoby:

ředitelka festivalu

Telefon:

603 844 811

Chybíte v naší databázi? Přidejte se

Přispíváte k filmové a audiovizuální výuce v České republice a v Oborové mapě jsme na vás zapomněli? Snadno to napravíme. Abychom o vás mohli vytvořit záznam v databázi, prosím, odešlete vyplněný formulář.