Juniorfilm

Filmověvýchovná činnost:

Popis činnosti:

Juniorfilm – Memoriál Jiřího Beneše je festivalová soutěž určená mladým amatérským filmovým tvůrcům. První ročník se konal již roku 1994. Přihlášené filmy hodnotí dvě poroty, odborná a dětská. Úspěšní autoři tak mohou získat více cen, včetně několika zvláštních. K nim patří také Cena Jiřího Beneše za nejhumornější snímek. Typickou trofejí, která provází soutěž od jejího prvního ročníku, je keramický svitek filmu. Juniorfilm patří mezi čtyři festivaly, kde jsou nominovány filmy na celostátní přehlídku Malé vize. SOUTĚŽNÍ KATEGORIE: Autoři do 10 let (včetně); Autoři 11–14 let (včetně); Autoři 15–19 let (včetně); Kolektivy autorů: A) kolektivy autorů do 12 let, B) kolektivy autorů ve věku 12–19 let nebo kolektivy osob s mentálním handicapem i nad 19 let; Autoři nad 19 let s tvorbou pro děti nebo o dětech – musí jít o filmy s dětskou tematikou nebo dětem určené a obsahově srozumitelné.

Kraj:

Královéhradecký kraj

Klíčová slova:

přehlídka, dětská tvorba, studentské filmy
 

Zaměření

audiovizuální tvorba, dokumentární film, hraný film, animace, dětská tvorba, amatérská tvorba

Cílové skupiny:

předškolní děti (3 až 6 let), žáci prvního stupně ZŠ (6 až 11 let), žáci druhého stupně (11 až 15 let), studenti SŠ (15 až 19 let), studenti VŠ, školy, učitelé, rodiče, veřejnost

Adresa:

Spojených národů 1620, 544 01 Dvůr Králové nad Labem

Rozsah působnosti:

Dvůr Králové nad Labem, celostátní

Podmínky přihlášení AV díla:

Pravidelný termín konání akce:

červen

Jméno kontaktní osoby:

Iveta Hanušová

Role kontaktní osoby:

přihlášky na festival

Telefon:

499 320 353

Chybíte v naší databázi? Přidejte se

Přispíváte k filmové a audiovizuální výuce v České republice a v Oborové mapě jsme na vás zapomněli? Snadno to napravíme. Abychom o vás mohli vytvořit záznam v databázi, prosím, odešlete vyplněný formulář.