Letní filmová škola

Filmověvýchovná činnost:

programy pro školy, workshopy a dílny, semináře, přednášky, pravidelné projekce s lektorskými úvody, pravidelné projekce pro děti, festivaly/přehlídky, diskuse a besedy, vzdělávací akce (přípravné kurzy, školení atd.)

Popis činnosti:

Letní filmová škola je největší nesoutěžní filmovou přehlídkou v České republice. LFŠ dává jedinečnou možnost přemýšlet o filmech jinak. Je místem, kde dostanete manuál k filmovému poznávání. Festival se vyvinul ze semináře určeného organizátorům filmových klubů. Z původně uzavřené akce se stala významnou letní událostí pro filmové nadšence. Akce nabízí setkání s tvůrci filmů, čerstvé novinky i retrospektivy. Během festivalu v letech 2018 a 2019 probíhal Industry program zaměřený na filmovou a audiovizuální výchovu. Při festivalu jsou udíleny také Výroční ceny AČFK. Na webu festivalu je dostupná Studovna LFŠ, kde jsou pod názvem „Lekce filmů podle“ záznamy rozhovorů s osobnostmi české a světové kinematografie: https://lfs.cz/studovna/. Asociace českých filmových klubů jako pořadatel Letní filmové školy je rovněž českým koordinátorem mezinárodního programu CinEd.

Kraj:

Zlínský kraj

Klíčová slova:

ačfk, festival, letní filmová škola, uherské hradiště
 

Zaměření

Cílové skupiny:

žáci prvního stupně ZŠ (6 až 11 let), studenti SŠ (15 až 19 let), studenti VŠ, školy, učitelé, rodiče, filmoví profesionálové, veřejnost, žáci druhého stupně ZŠ (11 až 15 let)

Adresa:

Stonky 860, 686 01 Uherské Hradiště

Rozsah působnosti:

Uherské Hradiště, celostátní

Podmínky přihlášení AV díla:

Pravidelný termín konání akce:

červenec / srpen

Jméno kontaktní osoby:

Libor Galia

Role kontaktní osoby:

Telefon:

732 566 667,  

Chybíte v naší databázi? Přidejte se

Přispíváte k filmové a audiovizuální výuce v České republice a v Oborové mapě jsme na vás zapomněli? Snadno to napravíme. Abychom o vás mohli vytvořit záznam v databázi, prosím, odešlete vyplněný formulář.