Pražský filmový kufr

Filmověvýchovná činnost:

celoroční činnost, projekce pro děti, programy pro školy, diskuze a besedy, workshopy a dílny, semináře, přednášky, online aktivity

Popis činnosti:

Besedy a workshopy s filmovou tematikou během Festdne, online workshopy (scenáristická příprava, kamera, střih), online konzultace s filmovými profesionály (porotci), víkendové dílny pro děti s vedené filmaři (Od námětu ke scénáři, Jak na film aj.), přímětský filmový tábor (animační nebo tematický filmový – Zeleným objektivem, Moje místo aj.), v současné době připravujeme tři semináře pro učitele Jak na film (Od námětu ke scénáři, Film je obraz a zvuk, Filmová montáž) a jeden seminář pro dospělé pracující s dětmi (Možnosti dokumentárního filmu).

Kraj:

Hlavní město Praha

Klíčová slova:

festival, dětská tvorba, neprofesionální film, studentské filmy, praha
 

Zaměření

audiovizuální tvorba, dokumentární film, hraný film, animace, multimédia, dětská tvorba, amatérská tvorba

Cílové skupiny:

předškolní děti (3 až 6 let), žáci prvního stupně ZŠ (6 až 11 let), žáci druhého stupně (11 až 15 let), studenti SŠ (15 až 19 let), školy, učitelé, rodiče, veřejnost

Adresa:

U Boroviček 650/5, 163 00 Praha 6

Rozsah působnosti:

celostátní

Podmínky přihlášení AV díla:

Soutěží se ve třech věkových kategoriích a ve čtyřech žánrových (animace, dokument a reportáž, hraný film, experimentální film), nově také nerealizovaný scénář a filmový plakát. Dobrovolné jsou také tři tematické kategorie Zeleným objektivem, Moje místo a Nebezpečnej svět.

Pravidelný termín konání akce:

listopad

Jméno kontaktní osoby:

Markéta Vondrášková

Role kontaktní osoby:

programová ředitelka

Telefon:

775 551 542

Chybíte v naší databázi? Přidejte se

Přispíváte k filmové a audiovizuální výuce v České republice a v Oborové mapě jsme na vás zapomněli? Snadno to napravíme. Abychom o vás mohli vytvořit záznam v databázi, prosím, odešlete vyplněný formulář.