OPAK, z.s

Filmověvýchovná činnost:

celoroční činnost, workshopy a dílny, výstavy

Popis činnosti:

Sdružení OPAK se zabývá výrobou animačních strojů, které používá během workshopů animace, jež organizuje a vede. Během workshopu si zájemci mohou vyzkoušet klasickou stop-motion animaci (ploškovou, pískovou, předmětovou techniku atd.) nebo animaci na našich strojích. Pro vytvoření animace na těchto strojích je třeba nakreslit 12 fází animace – obrázků a ty pak vložit do animačního stroje. OPAK pořádá putovní interaktivní výstavy animačních strojů. Jedná se o principy animace využívané před nástupem filmu. Výstava obsahuje objekty inspirované principy zootropu, mutoscopu a jiných. Pomocí těchto objektů si můžete jednoduše vytvořit a přehrát krátkou animaci bez použití počítače. Pokud nechcete tvořit, můžete si přehrát animace již připravené.

Kraj:

Hlavní město Praha

Klíčová slova:

umělecká tvorba, animace
 

Cílové skupiny:

žáci prvního stupně ZŠ (6 až 11 let), žáci druhého stupně (11 až 15 let), studenti SŠ (15 až 19 let), studenti VŠ, školy, učitelé, rodiče, veřejnost

Zaměření

audiovizuální tvorba, animace, dětská tvorba, amatérská tvorba

Adresa:

Praha

Rozsah působnosti:

Praha, celostátní

Jméno kontaktní osoby:

Pavla Šnajdarová

Role kontaktní osoby:

Telefon:

604 944 923

Chybíte v naší databázi? Přidejte se

Přispíváte k filmové a audiovizuální výuce v České republice a v Oborové mapě jsme na vás zapomněli? Snadno to napravíme. Abychom o vás mohli vytvořit záznam v databázi, prosím, odešlete vyplněný formulář.