Tabakov Diana

Profese:

expert v oblasti FAV, lektor, dramaturg

Filmověvýchovná činnost:

celoroční činnost, programy pro školy, vzdělávací akce (přípravné kurzy, školení atd.), online aktivity

Popis činnosti:

celoroční činnost, programy pro školy, vzdělávací akce (přípravné kurzy, školení atd.), online aktivity

Kraj:

Hlavní město Praha

Klíčová slova:

DAfilms, Česká televize, dramaturg
 

Zaměření:

audiovizuální tvorba, multimédia, dětská tvorba

Cílové skupiny:

rodiče, filmoví profesionálové, veřejnost
 

Adresa:

Rozsah působnosti:

celostátní

E-mail:

Telefon:

Popis činnosti (profil):

Diana Tabakov je vedoucí akvizic a programová dramaturgyně mezinárodní platformy Doc Alliance Films, která sdružuje sedm klíčových evropských dokumentárních filmových festivalů (CPH:DOX, DOK Leipzig, FIDMarseille, MFDF Ji.hlava, Docs Against Gravity FF, Visions du Réel a Doclisboa). V současnosti působí jako manažerka původní tvorby a rozvoje iVysílání České televize.

Podrobný životopis

Narodila se v České republice, do konce devadesátých let vyrůstala na Maltě. Studovala filozofii a sociologii na Karlově univerzitě v Praze a dokumentární film na London University of the Arts. Ve Velké Británii pracovala na nejrůznějších filmových festivalech, podílela se např. na výběru filmů pro Sheffield Doc/Fest. Od roku 2009 pracovala převážně na projektech podporujících filmové profesionály v oblasti dokumentárního filmu v Institutu dokumentárního filmu v Praze, který pořádá filmový workshop Ex Oriente Film a pitchingové fórum East European Forum. V dubnu 2011 se připojila k týmu Doc Alliance Films jako vedoucí akvizic a od té doby zodpovídá za program a vývoj kurátorované VOD platformy DAFilms.com. Je rovněž expertem pro Státní fond kinematografie při posuzování žádostí a dramaturgyní dokumentů pro pražské Kino Světozor. Online audiovizuální mapa My Street Films, kterou přivedla do střední Evropy, se zaměřuje na neformální vzdělávání široké veřejnosti a studentů středních škol.

Chybíte v naší databázi? Přidejte se

Přispíváte k filmové a audiovizuální výuce v České republice a v Oborové mapě jsme na vás zapomněli? Snadno to napravíme. Abychom o vás mohli vytvořit záznam v databázi, prosím, odešlete vyplněný formulář.